השפה הטג'יקית

השפה הטג'יקית

כמה עולה תרגום מהשפה הטג'יקית?

  • עבודת תרגום בכתב מהשפה הטג'יקית לשפה הרוסית: החל מ520 רובלים עבור עמוד.
  • עבודת תרגום בכתב מהשפה הרוסית לשפה הטג'יקית: החל מ620 רובלים עבור עמוד.
  • עבודת תרגום בע''פ עקבי מהשפה הטג'יקית: החל מ2500 רובלים בשעה.
  • עבודת תרגום בע''פ סימולטני מהשפה הטג'יקית: החל מ5000 רובלים בשעה.

להלן מחירון מלא לשירותי התרגום.

אם הנכם צריכים תרגום מהשפה הטג'יקית, כדאי שתשקלו כמו שצריך את חברת התרגום שבה תבחרו. אצלנו תמיד תוכלו למצוא מתרגם משכיל, דובר שפת היעד אשר מונע את האפשרות של טעויות ואי-דיוקים.

השירות הפופולרי ביותר הינו תרגום בכתב מהשפה הטג'יקית, וזה בעיקר קשור לזרם ענק של אזרחי טג'יקיסטן אשר מהגרים לרוסיה בשביל לעבוד.

השפה הטג'יקית

tadjic

השפה הטג'יקית הינה נשמעת קצת גסה, אך היא אקזוטית מכיוון שהיא שייכת לענף האירני של השפות ההודיות-אירניות, אשר בתורן שייכות למשפחת השפות ההודיות-אירופאיות.

אין שום בעיה גדולה לדובר השפה הרוסית ללמוד את השפה הזאת, אם לצרף לכך את הידע היסודי של השפה האנגלית הנרכש בבית ספר. בשפה הטג'יקית נוכחות מלא מילים אשר נשמעות כמעט אותו דבר כמו בשפה האנגלית. לדוגמא, המילה "באד" דומה ל«bad» שזה "גרוע" באנגלית. המילה "מאן" שפירושה הוא "אני" – כינוי גוף ראשון לשון יחיד, נשמעת בדיוק כמו המילה האנגלית «man» שמשמעותה היא "איש, גבר". המילה "מאדורם" מזכירה את "מלודרמה" ולא לשווא פירושה הינו "אהבה", אשר רוב הסרטים בז'אנר הזה מסתיימים בה. אל תפחדו כאשר תשמעו את המילה "אוליץ'" הנזרקת לכיוונכם. אף אחד אינו מקלל אתכם בשפה הטג'יקית, אלא, להיפך, מברכים ומשבחים אתכם (נשמע בול כמו "אולליצ'נו" – отлично – שזה "מצוין, מעולה" בשפה הרוסית).

יחד עם זאת, למרות שהיא נחשבת לשפה מזרחית, השפה הטג'יקית ספגה מילים כמו "סולום", צורת הברכה הידועה לכולם.

אילו אסוציאציות נוצרות בהקשר של השפה הטג'יקית.

העם טג'יקי זוהי האוכלוסייה העיקרית של טג'יקיסטן. הטג'יקים יכולים להיות צפוניים או דרומיים, אם נחלק אותם לפי הפיזור האתנוגרפי. בהתאם לשיוך האתנוגרפי, הטג'יקים יכולים להשתייך אל קבוצות האוכלוסין השונות, כמו כן קרטגינים, קוליאבים ורבות אחרות אשר מתגוררות באזורים שונים.

הטג'יקים הדתיים מיוחסים למוסלמים, יותר מדויק, לסונים. ישנם ביניהם גם כן השיעים – איסמעילים. כל הטג'יקים מחשיבים את השפה הטג'יקית כשפתם הראשית, והם מדברים אך ורק בשפה הזו.

רפובליקת טג'יקיסטן זהו השטח העיקרי שעל פניו מתגוררים הטג'יקים. האוכלוסייה היא 3 מיליון 172 אלף 420 איש בסך-הכול. כידוע, הטג'יקים גרים גם בשטחי אוזבקיסטן, בקירגיזיה, בקזחסטן ברוסיה, בצפון אפגניסטן ובמרכז אפגניסטן. סה''כ אוכלוסייתם הינה בערך 7 מיליון איש.

הטג'יקים החלו להגר לאחר התפרקותה של ברית המועצות, לכן המסה העיקרית שלהם מרוכזת במדינות של חבר העמים. בשנת 2000 הוקם המרכז הקהילתי הטג'יקי ששמו "אוריון-טג'", אשר בזכות מאמציהם של עובדיו נשמרת ההיסטוריה של טג'יקיסטן.


חברת התרגום שלנו עוסקת בביצוע עבודות תרגום למגוון השפות. קרוב לוודאי כי תתעניינו בשירותים האחרים שלנו, כגון:

פרט לכך, אנחנו מבצעים עבודות תרגום מהשפות הנדירות ולשפות הנדירות, כמו כן: סינית, קוריאנית, סלובנית.

הנך יכול גם להתעניין בדבר הבא:
להירשם לקבלת חדשות שלנו