השפה השוודית

השפה השוודית

כמה עולה עבודת תרגום מהשפה השוודית?

  • עבודת תרגום מהשפה השוודית לשפה הרוסית: החל מ670 רובלים עבור עמוד
  • עבודת תרגום מהשפה הרוסית לשפה השוודית: החל מ770 רובלים עבור עמוד
  • תרגום בע''פ עקבי מהשפה השוודית: החל מ3000 רובלים בשעה
  • תרגום בע''פ סימולטני מהשפה השוודית: החל מ6000 רובלים בשעה

להלן המחירון המלא של שירותי התרגום.

ליחסים בין מדינותינו היסטוריה בת מאות שנה, מלאת הן בהתנגשויות והן בקשרי שלום ותרבות. עבור שוודיה, רוסיה משמשת המייצאת המובילה של משאבי דלק ואנרגיה, חומר גלם ומוצרים מוגמרים למחצה.

הודות להשקעות השוודיות, מוקמים ברוסיה כיום מפעלים חדשים אשר פועלים על בסיס הטכנולוגיות המתקדמות. לכן ניתן להצהיר כי יחסי רוסיה-שוודיה מתפתחים בצורה דינמית. מובן מאליו כי היחסים האלה תמיד זקוקים לשירותי חברת התרגום. המתרגמים מתגייסים הן בכדי לתרגם מסמכים וניירת והן בשביל ביצוע תרגום בע''פ בכל מני פגישות ואירועים.

השפה השוודית

השפה השוודית הינה השפה הלאומית של שוודיה אשר שייכת לקבוצת השפות הצפון-גרמניות. היא נפוצה ומצויה בסקנדינביה, די קרובה לשפות הדנית והנורבגית, לכן בארצות אלה אין קשיים גדולים בהבנה בין תושביהן. 10 מיליון איש מדברים כיום בשפה השוודית ומתייחסים אליה כאל שפת אמם.

הסתבר כי השפה השוודית מאוד קרובה לשפה האנגלית לפי המבנה הדקדוקי שלה. זה משמח את מעריצי שוודיה המושבעים. הם מתלהבים כאשר הם נגשים לכל החוכמות הלשוניות. הכתיבה בשפה השוודית הינה גם מסורתית ולא תמיד תואמת להיגוי. האלפבית השוודי כולל 26 אותיות של השפה הלטינית הידועה, אך בנוסף לכל זה ישנן שלוש אותיות שוודיות טיפוסיות אשר אינן בשאר השפות.

על מנת לשלוט בשפה השוודית היטב, חשוב מאוד לחקור כמו שצריך את עקרונותיה של בניית המשפטים, משום שסדר המילים הקשוח בהם מראה כי כל מילה חייבת להימצא במקום משלה וכי אי אפשר להזיז אותה משם. אם כבר הגעתם למדינה וביטאתם משהו לא נכון, כאשר הפרתם את סדר המילים במשפט שוודי, אל תפחדו כי יבינו אתכם גם כך. 

במהלך לימודי השפה השוודית, פוליגלוטים, כלומר אנשים רב-לשוניים, יהיו מופתעים מנוכח העצום של המילים הבינלאומיות, אשר הושאלו במיוחד מהשפות האנגלית והגרמנית. אבל קיימות בה הרבה יותר מילים מיוחדות ויחידות במינן, וצריך להקדיש פרק זמן מסוים ללימודיהן וזכירתן, על מנת בהמשך להבין מבלי להתאמץ את השירים והלהיטים הישנים של הרביעייה המפורסמת ABBA בשפה השוודית, או לטייל ברחבי שוודיה בשקט נפשי ובשלוה.

אילו אסוציאציות נוצרות בהקשר של השפה השוודית

"השולחן השוודי" (באופן מילולי בשפה הרוסית) זוהי דרך מיוחדת של הגשת המאכלים שבמהלכה כל המנות והתבשילים מוצגים על השולחן אחד בסמוך לשני, וכאשר האורחים בעצמם בוחרים במאכל הרצוי ושמים אותו בצלחותיהם. כמעט בכל המדינות האחרות קוראים לדרך זו "מתאבנים". אך המונח הזה של "השולחן השוודי" הינו ידוע בכל מקום בעולם ומשומש בריבוי הארצות על מנת לאפיין את דרך הגשת המאכלים לאורחים המתכבדים.

במדינות הסקנדינביות עצמן קיימת מן מסורת כזו אשר לפיה בחדר או מבנה נפרד עורכים שולחן עם ל מני חטיפים קרים. לאחר שהאורחים טעמו את החטיפים הללו, הם עוברים לחדר אוכל איפה שמחכה להם ארוכת צהרים חמה, טעימה ומסורתית.

ובכן, מה שנקרא ברוסיה "השולחן השוודי", במדינות אחרות ידוע כסגנון מזנוני או של קנטינה של הגשת המנות לאורחים. בזכות כך שמשמעותו הלקסיקלית של המונח "מזנון" כבר מזמן השתנתה לגמרי, ברוסיה תפס תאוצה המונח החדש הנקרא כאמור "השולחן השוודי". ניתן לשמוע את צירוף המילים הזה בכלל המשפחות.

עוד כמה עובדות מעניינות אודות השפה השוודית:

עבודות תרגום מהשפה האנגלית

פרט לכך, אנחנו מבצעים תרגומים לשפות \משפות יותר נדירות, דהיינו: השפה הטג'יקית, השפה התורכית, השפה הסינית, השפה הקוריאנית.

הנך יכול גם להתעניין בדבר הבא:
להירשם לקבלת חדשות שלנו