השפה הגרוזינית

השפה הגרוזינית

כמה עולה עבודת תרגום מהשפה הגרוזינית?

  • עבודת תרגום מהשפה הגרוזינית לשפה הרוסית: החל מ520 רובלים עבור עמוד
  • עבודת תרגום מהשפה הרוסית לשפה הגרוזינית: החל מ620 רובלים עבור עמוד
  • תרגום בע''פ עקבי מהשפה הגרוזינית: החל מ2500 רובלים בשעה
  • תרגום בע''פ סימולטני מהשפה הגרוזינית: החל מ5000 רובלים בשעה

להלן המחירון המלא של שירותי התרגום:

בשנים האחרונות היחסים בין רוסיה לגרוזיה הוחמרו בשל סדרת האירועים הטרגיים. לעומת זאת, היחסים בין עמינו הינם כל-כך עתיקים וחזקים שאף פוליטיקאי לא יוכל להרוס את הידידות הזאת. במאה ה20 במערכת היחסים עם העם הגרוזיני לא היו סיבות לחשוב על מתרגמים מכיוון שכולם תקשרו בשפה הרוסית. אך בעקבות התפרקותה של ברית המועצות בכל מדינה שנוצרה בעקבות כך, הוחזרה השפה הלאומית מכיוון שזהו אחד היתרונות בהתגבשותה של המודעות הלאומית. כמובן, מסמכים מדיניים, חוזים, חוקי עזר הינם זמינים כעת אך ורק בשפה הגרוזינית. זה החזיר את הצורך בשירותי חברת התרגום.

השפה הגרוזינית

גרוזיה ממוקמת חלקית במזרח התיכון וחלקית באסיה הקדמית. צורת השלטון הינה רפובליקה דמוקרטית. המטבע המדיני הינו לארי הגרוזיני. עיר הבירה טביליסי. האוכלוסייה 4497600 איש, נכון לחודש ינואר שנת 2012.

גרוזיה מזכירה את היינות, בתי ההבראה המפורסמים, העיירה בקוריאני.

השפה הגרוזינית הינה השפה הרשמית של גרוזיה, השפה הספרותית של מספר רב של העמים המאכלסים את הרי קווקז. השפה הגרוזינית שייכת לקבוצת השפות הקרטווליות אשר מדברים בה בערך 4 מיליון איש אשר מתגוררים בשטחי גרוזיה, רוסיה, תורכיה וארצה''ב. לשפה הגרוזינית ישנה מסורת אפיגרפית וספרותית מעולה. יצירות ספרותיות כמו "עוטה עור הנמר«, »טמריאני" הינן ידועות בכל העולם. עבור השפה הגרוזינית התכונה הייחודית הינה במגוון עשיר של אותיות רגילות. למשל, המילה "טקוויאה" – כדור ירי. ישנן כמה מילים מורכבות, כמו "מצוורטנלי" – מאמן. השפה הגרוזינית במיוחד משובחת בזכות ביטויי הפעלים. כאשר חסרים במשפט פועל יוצא ומושא \ משלים פועל, אז נושא הפעולה חוזר ליחסה היסודית.

לדוגמא:

ביץ'-מה שצ'אמה סאדיל-אי – הילד אכל ארוכת צהרים; ביץ'-אי איסוונבדה – הילד נח. במשפט א' "הילד" מצביע על יחסה ארגטיבית, בעוד שבמשפט ב' הילד הוא כבר ביחסה היסודית. המקרה השני נחשב לעיקרי עבור השפה הגרוזינית.

אילו אסוציאציות נוצרות בהקשר של השפה הגרוזינית.

מה צץ בדמיונכם קודם לכן כאשר מוזכרת השפה הגרוזינית. אין ספק שהמרחבים האינסופיים של מדינת גרוזיה המדהימה. שדות ועמקים רחבים ירוקים ורוח שקטה ועדינה. אנחנו כאילו עפים מעל השדות האלה, מעל השמיכה הסמיכה והעסיסית אשר עוטפת את השטחים העצומים.

פתאום מולנו נפתחים כרמים. אין להם קצה. אשכולות מלאות מית שמש וחיים מתבשלות דווקא בארץ הזו. ולאחר מכן הן עוברות אתגרים יוצאי מן הכלל וגלגולי נשמות רבים כל גרגר ענבים הופך לשלוק של יין גרוזיני משובח ומופלא.

פופולריות של המשקה היפה והחיוני איננה מוגבלת וידועה ברחבי העולם. כל מוקיר וחובבן רגיל יהיה שמח לשתות את היין הזה.

והאסוציאציה הזאת הינה בעלת טעם מבריק ומובהק. ניתן לגלות בו עפיצות ומתיקות, חריפות ורוך, זרי פרחים וניחוחות שונות. אם תעשו לפחות לגימה אחת באמת מיד תהפכו למעריץ האמיתי של המוצר הידוע והפופולרי מאז ימי קדם, כמו היין הגרוזיני.

חברת התרגום שלנו עוסקת בביצוע עבודות תרגום למגוון השפות. אולי תתעניינו בשירותים האחרים שלנו, כגון:

פרט לכך, אנחנו מבצעים עבודות תרגום מהשפות הנדירות ולשפות הנדירות, כמו כן: סינית, סלובנית, קוריאנית.

הנך יכול גם להתעניין בדבר הבא:
להירשם לקבלת חדשות שלנו