השפה הצרפתית

השפה הצרפתית

כמה עולה עבודת תרגום מהשפה הצרפתית?

  • עבודת תרגום מהשפה הצרפתית לשפה הרוסית: החל מ480 רובלים עבור עמוד
  • עבודת תרגום מהשפה הרוסית לשפה הצרפתית: החל מ580 רובלים עבור עמוד
  • תרגום בע''פ עקבי מהשפה הצרפתית: החל מ2500 רובלים בשעה
  • תרגום בע''פ סימולטני מהשפה הצרפתית: החל מ5000 רובלים בשעה

להלן המחירון המלא של שירותי התרגום.

יותר ייתכן כי אין בעולם שתי מדינות כאלה כמו רוסיה וצרפת אשר היו כל-כך קשורות אופן הדוק ע''י קשרי ידידות בני מאות שנים. אמנות, תרבות. אורח חיים שלנו, כולל ההיבטים הלשוניים אשר גם הם שזורים חזק. זה הפך להיות חלק בלתי נפרד של המסורות והלקסיקונים המשותפים. צרפת היא אחת המשקיעות המובילות בכלכלה הרוסית.

שנת 2010 הוכרזה כשנת רוסיה בצרפת ושנת צרפת ברוסיה. הודות לסיוע מצד הרשויות הממשלתיות, נחתמו סדרת ההסכמים הגדולים, אשר סייע לכך, בין היתר, גם התרגום האיכותי של חוזים והתרגום הסימולטני במשא ומתן. רוב החברות הרוסיות והצרפתיות מתעניינות להשתתף בפיתוחם של הקשרים העסקיים והתרבותיים בין שתי מדינותינו. מובן מאליו כי שירותי המתרגם במצב שנוצר, נכון לעתה, הינם גורמי המפתח של ההבנה ההדדית.

השפה הצרפתית

מולדתה של השפה הצרפתית היא צרפת. מיקומה הוא במערב אירופה. צורת הממשל הינה רפובליקנית. האוכלוסייה בערך 60 מיליון איש, נכון לנתונים של שנת 1999. שטח כללי הינו 210033 מיילים מרובעים. עיר הבירה הינה פריז. המטבע הוא אירו אשר הופעל החל משנת 2002. המטבע הקודם היה פרנק.

כאשר אנחנו נזכרים בצרפת, אנחנו ישר מדמיינים את מגדל אייפל, את הבנות הצרפתיות האופנתיות והעדינות, את הבשמים המשובחים והמעודנים, את המנהיג הצבאי המפורסם הקיסר נפוליאון, את שדות אליסיום, וללא ספק, את פרובנס.

השפה הצרפתית הינה רשמית במדינה, אחת שפות העבודה העסקיות באו''ם ובאיחוד האירופי, כמו כן ביתר הארגונים הבינלאומיים. ישנן מדינות דוברות השפה הצרפתית שמדברים בהן אך ורק בשפה הצרפתית. שייכות אליהן בלגיה, לוקסמבורג, מחוז אחד בצפון אמריקה – קוויבק. פרט לכך, חלק ניכר של תושבי שוויץ, קנדה, האי האיטי משתמשים בשפה הצרפתית בשגרתם היומיומית. נוסף על כך, עבור אוזנו של דובר רוסית השפה הצרפתית מזדהה עם חן של המבטא החמוד עם גלגולי הצליל "ר'". ערבובם של הניבים הלטיני והקלטי הוליד את השפה הצרפתית, פלוס התווספו אליהם האלמנטים הגרמניים והפרנקיים.

מכמה וכמה סיבות היסטוריות, ישנן לא מעט מילים בשפה הרוסית אשר הושאלו מצרפתית, כגון: דז'ה וו (באופן מילולי מהשפה הצרפתית "שכבר נראה"), ארמיטז' (משכן נזיר), קפה (בית-קפה), מוס (קינוח מתוק), רסטורן (מסעדה), שוקולד וכד'. השפה הצרפתית המודרנית התייצבה במאה ה17 בזכות הסופרים והמדענים המפורסמים, כמו כן פייר קורניי, ז'אן רסין, מולייר, פסקל, מולייר, בלז פסקל, פרנסואה דה מאלרב. בשנת 1635 הקרדינל רישלייה הקים את האקדמיה ללשון הצרפתית.

נוכח ניבים עממיים רבים בשפה הצרפתית (כמו כן של שמפניה, אורלינס, בורגונדי) וכו' הינו מקשה על עבודתם של המתרגמים. איננו המין הסתמי בשפה הצרפתית ורוב המילים שייכות ללשון הזכר.

צרפת הינה מדינה מפותחת מבחינה כלכלית, לכן השפה הצרפתית משומשת בסימפוזיונים בינלאומיים המוקדשים לנושאים פילוסופיים, פסיכולוגיים, רפואיים ורבים אחרים. אנשים ששולטים בשפה הצרפתית נחשבים לבעלי עמדה של משכילים, יודעי קרוא וכתוב וקוראי ספרים.   

אילו אסוציאציות נוצרות בהקשר של השפה הצרפתית.

צרפת הינה מדינה של נשים מקסימות ומצודדות-לב, וגם של גברים מנומסים ואביריים. אולי שמתם לב כי ברגע שנוגעים בנושא של בושם, ביגוד או יין "צרפתיים", מתכוונים לא רק לדברים איכותיים מאוד, אלא גם מותגים המסמלים טעם מושלם. כן, "הסבתא הצרפתייה" היא בקיאה בעניין של היופי. אפילו דיבורם של הצרפתים נשמע נחמד לאוזן. המבטא עם טיפת גלגולי הצליל "ר'" מכשף במלודיות ומצלול שלו. לא לשווא, לכאורה, שכמעט כל האנשים המשכילים במאה ה19 ברוסיה שלטו היטב בשפה הצרפתית.

בשפה זו חיבר ויקטור הוגו את הרומנים הנפלאים שלו, אשר הכי מפורסם מהם הינו הרומן "הגיבן מנוטרדאם". למרות שהיצירה הספרותית הזאת הינה כבר בת למעלה ממאתיים שנה, סביר להניח כי אין אדם אחד בעולם שלא היה מכיר את עלילת אהבתה של אזמרלדה היפהפייה. הדמות המרכזית של הרומן זוהי הקתדרה בעצמה, והיא עד היום הזה נחשבת לאחת האטרקציות העיקריות של העיר פריז.

השפה הצרפתית הינה שפתה של הזמרת הגדולה עדית פיאף. הצרפתייה השברירית, בעלת קול מבריק ואנרגיה עוצמתית לעד כבשה את העולם כולו והפכה לתקן ביצועים וראייטי.

הסמל האדריכלי של המדינה זהו מגדל אייפל. הבניין הגבוה והמסיבי נראה לנו כעשוי מתחרה וכשואף כלפי מעלה ללא הפסק. הרגשת הכוח והתענגות בתוכו בו-זמנית היא מאוד הרמונית. כך גם צרפת כולה, — עשירה בתולדותיה ובהישגיה המרבים, היא נשארת צעירה וקצת שובבה לנצח. וזה הופך אותה לעוד יותר מעניינת.

עוד כמה עובדות מעניינות אודות השפה הצרפתית:

חברתנו עוסקת בביצוע עבודות תרגום לשלל השפות. אולי תתעניינו גם בשירותינו האחרים, כגון:

פרט לכך, אנחנו מבצעים תרגומים לשפות \משפות יותר נדירות, דהיינו: השפה הסינית, השפה ההולנדית, השפה הקוריאנית.

הנך יכול גם להתעניין בדבר הבא:
להירשם לקבלת חדשות שלנו