השפה הקרואטית

השפה הקרואטית

כמה עולה התרגום?

  • עבודת תרגום בכתב מהשפה הקרואטית לשפה הרוסית: החל מ620 רובלים עבור עמוד.
  • עבודת תרגום בכתב מהשפה הרוסית לשפה הקרואטית: החל מ720 רובלים עבור עמוד.
  • עבודת תרגום בע''פ עקבי מהשפה הקרואטית: החל מ3000 רובלים בשעה.
  • עבודת תרגום בע''פ סימולטני מהשפה הקרואטית: החל מ6000 רובלים בשעה.

להלן מחירון מלא לשירותי התרגום.

רוסיה מהווה שותף עסקי חיוני עבור קרואטיה. מחזור סחורות עולה על מיליארד וחצי דולר של ארצה''ב. בעיקר הסכומים האלה נובעים מהיצוא של נושאי אנרגיה מרוסיה לקרואטיה. רוסייה מיוחסת באופן יציב לעשיריית השותפים החשובים ביותר בנושא היצוא מקרואטיה, וגם לשלישיית הספקים המשמעותיים ביותר. לרוסיה מובילים מקרואטיה פריטי ציוד וכלים שונים, תרופות, מוצרים מזון, תוצרי תעשייה כימית. פרט לנפט וגז, מייבאים מרוסיה לקרואטיה אלומיניום ואת שאר המתכות. חוץ מזה, מדינותינו מזמן משתפות פעולה בתחומי בניית ספינות, כלי תקשורת, מוצרי ילדים ומוצרי צריכה שונים. וכמובן אסור לשכוח על תחום התיירות.

קרואטיה הינה מדינה באמת יפהפייה ומפתיעה. תיירים רבים מרוסיה מתאהבים בקרואטיה, יותר כי כעת אין צורך יותר בוויזות בכדי להיכנס אל תוך שטחיה, עד 90 יום. במידה והנכם אוהבים מנוחה בלתי רגילה, ללא מדריכי טיולים שגרתיים ובלי המון אנשים זרים, אז קרואטיה תמצא חן בעיניכם לא ספק! על מנת להרגיש יותר בטוחים ויותר בנוח, אנא מכם תזמינו אצלנו את שירותי התרגום בנסיעות ובטיולים. אז טיולכם יהיה בלתי נשכח. תוכלו לשקוע בתרבות ולתקשר עם התושבים המקומיים ללא שום קושי. הנכם מוזמנים לפנות לחברת התרגום שלנו ולהזמין את השירות הנזכר לעיל. אחד ממוחי חברתנו יוכל ללוות אתכם בעת מעברכם מעיר אחת לעיר אחרת. מאחר ויהיה צורך בכך, נוכל גם כן להעניק לכם מתרגם מקומי ביעדכם.

עובדות מעניינות אודות השפה הקרואטית

רפובליקת קרואטיה ממוקמת במערב של חצי האי הבלקני ובדרום של מרכז אירופה. לפניכן היא הייתה חלק מיוגוסלביה. העיר הגדולה ביותר של קרואטיה זוהי עיר בירתה זגרב. אוכלוסיית קרואטיה הינה בסך-הכול 726 אלף איש. בהרכבה הגיאוגרפי ישנם בערך 1185 איים. המקומות הבאים שייכים למורשת העולמית לפי רשימת הארגון הבינלאומי UNESCO, כגון: דוברובניק (העיר העתיקה), ספליט (המרכז העירוני וארמונו של דיוקלטיאנוס), שמורת הטבע אגמי פליטביצה.

השפה הקרואטית הינה שפתן הרשמית של המדינות הבאות, דהיינו: קרואטיה, בוסניה והרצגובינה (יחד עם השפות הבוסנית והסרבית). זוהי אחת השפות של המחוז וויבודינה אשר משתייך לסרביה. חוץ מזה, השפה הקרואטית הינה נחשבת לשפה הרשמית של האזור הפדרלי בורגנלנד. השפה הקרואטית שייכת למשפחות השפות ההודיות-אירופאיות, והיא כוללת את שלושת הניבים הדבורים, כגון: שטוקבסקי – מדברים בו 57% מכלל האוכלוסייה; קיקבסקי – בו מדברים כ31% מהקרואטים; צ'קבסקי – 12% של תושביה המקומיים של המדינה מדברים בניב הנ''ל. מספרם של דוברי השפה הקרואטית הינו 6.2 מיליון איש, אל המספר הזה הולך וגדל ללא הפסק.

גאייביצה (האלפבית הקרואטי) הינה מבוססת על השפה הלטינית, כמו כן השפה הצ'כית. אולם האיות של הקרואטים הינו הרבה יותר מיוחד מאשר האיות הצ'כי, מכיוון שהוא הושפע ע''י מערכותיהן האורתוגרפיות של איטליה וגרמניה. ניתן לשמוע את השפה הקרואטית ברחבי העולם, היכן שישנן קהילות קרואטיות, כגון: בקנדה, בארצות הברית, בגרמניה, באוסטריה, באוסטרליה ובארגנטינה.

אילו אסוציאציות צצות בהקשר של השפה הקרואטית?

קרואטיה נחשבת לאזור ההבראה המועדף ביותר על תושבי אירופה. הארץ הזו הינה ראויה לציון הודות לטבע ייחודי ולהכנסת אורחים של תושביה. נוסף על כך, ישנה בקרואטיה רמת הבטיחות הגבוהה ביותר.

השפה הקרואטית שייכת לקבוצת השפות הסלאביות אשר מאפשר לאזרחי רוסיה ואוקראינה להרגיש הכי בנוח, כאשר הם מבקרים במדינה זו. השפה הלאומית הינה מאוד קרובה לשפה האוקראינית. לכן עבור האוקראינים ביקורם בקרואטיה הוא די מסקרן מבחינת הידע של המסורות והמנהגים המקומיים, וגם מבחינת המנטליות של תושבי המדינה הזאת.

תושבי אירופה אשר מעולם לא היו בקרואטיה, לפעמים מסיקים מסקנה כי הקרואטים הינם תוקפניים וכי הם מתנהגים כמו שבט הפראים. אך למעשה זה לא כך בכלל! הקרואטים הינם מאוד נדיבים ומכניסים אורחים בשמחה ובששון רב! האנשים שכבר הספיקו לבקר בקרואטיה, אינם מפסיקים להיזכר בטבע המדהים, בבירה הטעימה ובים של דגים. ברגע שהגעתם למדינה הזאת, אתם פשוט לא מסוגלים להתאפק ולא להתכבד בטונה, סרטני ים, תמנון, דיונון ושבלולים!

כך בעצם משתנות דעותיהם של האנשים הנאחזים בכל מני סטיגמות וסטראוטיפים, אשר ביקרו בארץ הזאת. 

חברתנו עוסקת בביצוע עבודות תרגום לשלל השפות. אולי תתעניינו גם בשירותינו האחרים, כגון:

פרט לכך, אנחנו מבצעים תרגומים לשפות \משפות יותר נדירות, דהיינו: השפה הסינית, השפה ההולנדית, השפה העברית.

הנך יכול גם להתעניין בדבר הבא:
להירשם לקבלת חדשות שלנו